Atrakcje w okolicy PDF Drukuj Email

W okolicy czekają na naszych gości liczne atrakcje: natura i przyroda,  jeziora, lasy, świeże powietrze bez ograniczeń. Dla aktywnych – szlaki spacerowe, rowerowe, liczne miejsca, które warto zwiedzić. Duży wybór pomysłów na wycieczki na http://www.szlaki.mazury.pl/Szlaki-rowerowe

Okoliczne jeziora:

Jezioro Wulpińskie – na miejscu
Typ: sielawowe
Max głębokość: 55 m

Jezioro Łańskie – ok. 6 km
Typ: sielawowe
Max głębokość: 54 m

Jezioro Pluszne – 11 km od Dorotowa
Typ: sielawowe
Max głębokość: 52 m

Naterki – 8 km
Skansen Maszyn Rolniczych w Naterkach

W skansenie jest wiele maszyn, urządzeń i narzędzi używanych w rolnictwie , hodowli, młynarstwie, kowalstwie czyli wszystko czym posługiwano się na wsi kilkadziesiąt a nawet i sto lat temu.

Więcej na stronie http://www.naterki.pl/skansen/Naterki – 8 km

Mazury Golf & Country Club

Polecamy Akademię golfa - Na początkujących golfistów czeka tutaj wyspecjalizowana kadra trenerska, która umiejętnie wprowadzi ich w tajniki, reguły oraz zapozna z etykietą golfa. Jednak w Akademii Golfa MG&CC mogą się uczyć nie tylko początkujący. Na kursy zapraszamy również graczy średniozaawansowanych i zaawansowanych, pragnących podszkolić się w grze i obniżyć swój handicap.

Więcej na stronie http://www.mazurygolf.pl/

Olsztynek – 16 km
Skansen – Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny – jedna z najstarszych w Europie placówek muzealnych na wolnym powietrzu. Muzeum dysponuje terenem o obszarze blisko 60 ha. Jest pięknie rzeźbiony, skrajem przepływa rzeczka Jemiołówka, jest oczko wodne, są oazy leśne i bagienne, pola uprawne, łąki kośne i pastwiska. Obecność zwierząt hodowlanych i ptactwa domowego ożywiają skansen, zbliżając go do naturalnego środowiska wiejskiego. Dotychczas zgromadzono 58 obiektów budownictwa ludowego i małej architektury. Zwiedzającym udostępniane są między innymi powiślańskie, mazurskie i warmińskie wnętrza mieszkalne, kościół ewangelicki z Rychnowa, olejarnia z Kronina, izba szkolna w chałupie z Burdajn, lamus z Drogosz, remiza strażacka z Giedajt, kuźnia z Bielicy, garncarnia i wozownia z Tomaszkowa, wiatrak holenderski z Dobrocina, a także czasowe ekspozycje prezentujące problematykę tradycyjnych rzemiosł oraz współczesnej sztuki ludowej i rękodzielniczej.

Więcej na stronie http://www.muzeumolsztynek.com.pl/

Kudypy – 14 km
Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach
Jest to jedno z kilku arboretów leśnych w Polsce mających charakter parku leśnego.  Arboretum jest miejscem edukacyjnym. Tu odbywają się zajęcia dydaktyczne, warsztaty, pokazy. Piękny drzewostan, urozmaicona rzeźba i zagospodarowanie terenu (ścieżki, zadaszenia, mostki, kładki) zachęcają do częstych wizyt, dlatego wiele osób przychodzi tu szukać relaksu i odpoczynku w otoczeniu przyrody. Na leśnym terenie zgromadzono bardzo ciekawą kolekcję rodzimych oraz rzadkich i egzotycznych gatunków oraz odmian drzew i krzewów. Rośliny są zaopatrzone w tabliczki z nazwami, prowadzone są stałe i czasowe ekspozycje. Arboretum jest znanym i cenionym obiektem naukowym, dydaktycznym i rekreacyjnym. Jest przyrodniczą i turystyczną atrakcją Warmii i Mazur. W 2006 r. uzyskało wyróżnienie Marszałka Województwa w konkursie „Najlepszy Produkt, Usługa Warmii i Mazur”.

Więcej na stronie http://www.olsztyn.lasy.gov.pl/arboretum


Olsztyn – 10 km

Stare Miasto – Wysoka Brama, Zamek, Muzeum Warmii i Mazur, Katedra, Muzeum Warmii i Mazur Dom "Gazety Olsztyńskiej", Spichlerz, Wiadukty Kolejowe, i inne

a także:
Muzeum Przyrody, Olsztyńskie Planetarium, Obserwatorium Astronomiczne (Wieża Ciśnień)

Funkcjonuje:
Olsztyńskie Centrum Informacji Turystycznej
pl. Wolności 2/3; 10-959 OLSZTYN
tel. (0-89) 527-24-96; tel./fax 523-57-76

Ośrodek Informacji Turystycznej
ul. Staromiejska 1; 10-017 OLSZTYN
tel./fax (0-89) 535 35 65 (6)


 

Masz chwilę? Wypełnij

Skąd się dowiedziałeś o Sielawce?
 
Na co najbardziej zwracasz uwagę, gdy szukasz miejsca do odpoczynku?